JŪNIJA CEĻVEDIS. Mākslas izstādes, kuras vērts apmeklēt.

Kultūras un mākslas aktualitātes Jūn 17, 2024 No Comments

Saules sakarsušos ķermeņus un prātus vasaras vidū noteikti vajag iet un veldzēt muzejos, galerijās, dizaina studijās un kultūrtelpās.

1. Izstāde “Iekāres vārdā” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 27.04.2024 – 28.07.2024. Izstāde kritiski pārvērtē sievietes ķermeņa objektivizēšanu vizuālajā mākslā, fokusu pārvirzot uz sievišķās pieredzes atspoguļojumu un feministisku pieeju. Pirmoreiz Latvijā tik plaši apkopota kvīrā Baltijas māksla, demonstrējot iekļaujošu domāšanu un atvērtību pašidentitātes jautājumiem, kas saistās ar seksualitātes apzināšanos.

2. Izstāde “Atradumi mākslinieku darbnīcās”, mākslas galerijā “Daugava”, 15.05 – 06.07.2024.

Mākslinieki savās izstādēs vienmēr eksponē pašus jaunākos darbus, kas tapuši pēdējā gada vai arī pāris pēdējo gadu laikā. Parāda to aktuālo, kas viņu nodarbinājis pēdējā laikā. Bet darbnīcā iekrājas arī darbi no iepriekšējiem gadiem un pat gadu desmitiem. Un pārskatot darbnīcas  krājumus, atrodas interesanti un vērtīgi darbi, kas varētu ieinteresēt kolekcionārus vai lieliski iekļauties kādā biroja vai dzīvokļa interjerā. Ir arī tādi darbi, ko kāds mākslinieks iemainījis pret sava kolēģa darbu vai arī iegādāts kādā galerijā vai izsolē.

3. Brigitas Strodas kroņu izstāde “Apli pielūdzot” Ojāra Vācieša muzejā 20.06.2024.-28.08.2024.

Muzejā būs aplūkojama Brigitas Strodas radīto kroņu kolekcija, turklāt katru kroni papildinās stāsts. Viens no jaunākajiem izstādes papildinājumiem būs intriģējošais “Sēlijas kroņa noslēpums”.

4. Izstāde “Padsmit minūtes” (Formative Years) Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, 12.06.2024. – 07.07.2024.

Izstādes pamatā ir Kim? iepriekšējo izstāžu dalībnieku nesen radīto darbu kolekcijas skate, kas parāda trajektoriju, nostiprinātu rokrakstu un tālāku attīstību viņu atsevišķajās radošajās praksēs. Ekspozīcijas eklektiskums sasaucas ar institūcijas apzināti māksliniecisko, diskursīvo un estētisko neviendabīgumu jeb principu – dažādos kontekstos es esmu dažādas lietas –, kas ļauj uzburt diskusiju lauku starp citādi tik ierobežojošiem apzīmējumiem kā, cita starpā,  “konceptuāla”, “formāla”, “uz objektiem orientēta” vai “politiski iekrāsota”.

5. Modes zīmola FYODOR GOLAN retrospektīvā izstāde “Sadursmes harmonija” Muzeju krātuvē / publiskajā zonā, Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” 14.06.2024–01.09.2024.

Izstāde “Sadursmes harmonija” iepazīstina ar FYODOR GOLAN bagātīgo veikumu no 2009. līdz 2022. gadam caur Fjodora Podgornija personīgo skatījumu un pieredzi, apliecinot Latvijas klātbūtni globālā laikmetīgā dizaina un modes procesos. Ietverot vairāk nekā 120 tērpus un aksesuārus, projekts pievēršas modes zīmola estētikas transformācijām un izgaismo tā evolūciju no luksusa vakartērpu radīšanas līdz ilgtspējīgu tehnoloģiju integrēšanai inovatīvā apģērbu dizainā, kā arī Fjodora pēdējo gadu sadarbību ar Kristīni Opolais, Margaritu un Kristīni Balanas, Kristu Dzudzilo un citām Latvijas kultūras personībām.

6. Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde “Diplomandu dienas 2024”, LMA ēkās 14.06.2024. –14.07.2024.

Jau sesto gadu izstādes mērķis ir iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādu akadēmijas specialitāšu absolventu darbiem – no glezniecības un tēlniecības līdz audiovizuālām instalācijām, veicinot dialogu ar plašāku sabiedrību par mākslas un kultūras aktualitātēm. Izstādes pamatekspozīcija ir apskatāma divās Latvijas Mākslas akadēmijas ēkās: Kronvalda bulvārī 4 (kādreizējā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte), kas tagad kļuvusi par pilnvērtīgu Mākslas akadēmijas sastāvdaļu, kā arī vēsturiskajā ēkā Kalpaka bulvārī 13. Konkursa kārtībā absolventi guvuši iespēju arī veidot ekspozīciju Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā PILOT, (Vāgnera iela 3). Absolventu darbi ir skatāmi arī vairākās neatkarīgās mākslas telpās Rīgā – DOM galerijā (Ģertrūdes iela 115), Galerijā Alma (Tērbatas iela 64), Tallinas ielas kvartālā (Tallinas iela 10-3) un Hyper radošais centrā (Tērbatas iela 57).

7. Alises Rozes Dizaina studijas mācību centrā ir iespēja aplūkot kursantu darbus glezniecībā, zīmēšanā, grafiskajā dizainā, interjera dizainā un fotogrāfijā. Studija nodrošina mākslas un dizaina kursus pieaugušajiem Rīgas centrā jau 15 gadus. Atrašanās vieta: Rīgā, Kr Barona ielā 59/61. Plašāka informācija: https://www.arstudio.lv/par-mums

Laima

Atbildēt

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.