CEĻVEDIS. Mākslas izstādes, kuras vērts apmeklēt.

Kultūras un mākslas aktualitātes Mai 22, 2024 No Comments

  1. Ineses Margēvičas personālizstāde “Ciklamenas slepenā dzīve”Rīgas Porcelāna muzejā 19.04.2024 – 09.06.2024. Mākslinieces rokraksts Latvijas keramikā iezīmējas ar figurālo un dabas motīvu individuālu stilizāciju. Darbu estētika tiek veidota, līniju un krāsu laukumus kārtojot smalkās un ritmiskās kompozīcijās, kurās dominē apļveida forma.
  2. Izstāde “Iekāres vārdā” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 27.04.2024 – 28.07.2024. Izstāde kritiski pārvērtē sievietes ķermeņa objektivizēšanu vizuālajā mākslā, fokusu pārvirzot uz sievišķās pieredzes atspoguļojumu un feministisku pieeju. Pirmoreiz Latvijā tik plaši apkopota kvīrā Baltijas māksla, demonstrējot iekļaujošu domāšanu un atvērtību pašidentitātes jautājumiem, kas saistās ar seksualitātes apzināšanos.
  3. Izstāde “Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs” Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 01.03.2024 – 31.08.2024. Šī izstāde ir tapusi, pārcilājot muzeja krātuvēs noglabātas vēstures liecības, kas – līdzīgi atmiņām – laika gaitā sākušas balēt un irt. Izraudzītā tēma saistīta ar paaudžu nomaiņu Latvijas muzejos. Tās pamatā ir pieļāvums, ka padomju okupācijas laikā dibinātiem vēstures muzejiem ir traumēta atmiņas funkcija vai arī tie kalpojuši gluži citam nolūkam – piemiņai kā ideoloģizētai godināšanas formai.
  4. Izstāde “Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā 27.10.2023 – 27.10.2024. Izstādē eksponētie krēsli no Rīgas vēsturei nozīmīgās un stilistiski daudzveidīgās muzeja krēslu kolekcijas, kas sniedz priekšstatu, kā Rīgas sabiedrībā kopš 13. gadsimta pakāpeniski ienāca rietumu kultūrai raksturīgā sēdēšana krēslos.
  5. Izstāde “Vivjena Vestvuda: Personiska tērpu un aksesuāru kolekcija” Modes muzejā 18.05.2024 – 31.10.2024. Unikāla iespēja redzēt Rīgā Vivjenai Vestvudai (Vivienne Westwood) veltītu izstādi. Izcilā britu modes dizainere nereti tiek dēvēta par “panku karalieni”, taču viņas devums modei nebūt neaprobežojas tikai ar panku stila radīšanu.
  6. Alises Rozes Dizaina studijas mācību centrā ir iespēja aplūkot kursantu darbus glezniecībā, zīmēšanā, grafiskajā dizainā, interjera dizainā un fotogrāfijā. Studija nodrošina mākslas un dizaina kursus pieaugušajiem Rīgas centrā jau 15 gadus. Atrašanās vieta: Rīgā, Kr Barona ielā 59/61. Plašāka informācija: https://www.arstudio.lv/par-mums
  7. Galeriju vēlā ceturtdiena 30.maijā. Riga Last Thursdays ir galeriju vakars, kas notiek katra mēneša pēdējā ceturtdienā un kura laikā bez maksas var iepazīt laikmetīgās mākslas galerijas, satikt māksliniekus un radošās personības, apmeklēt zināmas un atklāt jaunas vietas, piedalīties radošajās darbnīcās, kuratoru ekskursijās un daudz ko citu. Katrā galerijā ir iespēja atklāt ko jaunu, izpētīt pilsētu un tās cilvēkus caur mākslu. Kopš 2021. gada septembra Pēdējās Ceturtdienas vakaros piedalījušies šādi dalībnieki: 427, Ag, Aminori, Art RC Gallery, Bazar’t, Birkenfelds, Bolderaja, Brīvība, De.ģenerācija, DOM, “Hyper” radošais centrs, ISSP, ISTABA, Kim?, Latvian Centre for Contemporary Art, Latvian Art Academy, LOOK, Low, Maxim Boxer Gallery, M/Gallery, Māksla XO, MASA studija, Mākslas telpa V17, MuseumLV, Neoklasika, NOASS, PILOT, Provodņiks, Rāmis, Rīgas Augstākā Galerija, Totaldobže, Tu jau zini Kur, TUR, Smilga, Zuzeum, Robert’s Books. Ieeja ir bez maksas.

Izstāde “Iekāres vārdā” Latvijas Nacionālajā muzejā. Foto: Kaspars Teilāns

Laima

Atbildēt

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.