“Smaids un prieks vienmēr iedrošina saņemties.” Saruna ar Inetu Lesīti.

Kultūras un mākslas aktualitātes , Sarunas ar radošām personībām Dec 27, 2017 No Comments

Otrdienu vakaros un trešdienu pēcpusdienās Alises Rozes dizaina studijas mācību centrā sievietes  iedvesmo stila konsultante un vizāžiste Ineta Lesīte.  Viņa vienmēr ir kustībā – veido fotosesijas ar klientiem, sniedz konsultācijas, palīdz iegādāties personīgo garderobi, individuāli dalās savās zināšanās par dekoratīvo kosmētiku un līdztekus vada lekcijas, seminārus un meistarklases.


Pastāsti, kā Tu izvēlējies un nonāci pie tā, ka vēlies strādāt šajā nozarē? Kāds ir bijis Tavs ceļš līdz vizāžistes un stila konsultantes profesijai?

Kad sāku strādāt šajā jomā, man pašai tas varbūt bija pārsteigums, bet apkārtējie par to nemaz nebrīnījās. Viņiem šķita, ka tā ir mana īstā vieta un profesija. Tas bija nejauši, jo pirms tam es vairāk nodarbojos ar dejošanu un sporta lietām. Agrāk arī šuvu, pati modelēju un batikoju, man bija daudz aizraušanos. Es pat divas sezonas nodejoju Operetes teātrī un manā darba grāmatiņā pie profesijas ir rakstīts “baletdejotāja”. Dejošana bija  jaunības lolojums un sapnis, kas man ļoti patika un pēc tam es gribēju iet virzienā, kas ir saistīts ar sporta lietām, bet situācijas un laiks darīja savu. Un es esmu priecīga, ka šobrīd strādāju šajā profesijā, kas prasa daudz spēka, kustības, radošuma un spēju ātri reaģēt. Daudziem jau šķiet, ka mana profesija ir tāda nenopietna, taču tā patiesībā nemaz nav, tas ir liels darbs un nemitīga mācīšanās, jo ir jāiet līdzi laikam un aktualitātēm.

Tev ir ļoti piesātināta profesionālā darbība. Kā Tu to visu paspēj un kādos projektos Tu piedalies?

Mani sadarbības partneri ir tie, ar kuriem es sadarbojos jau no pašiem pirmsākumiem. Protams, šim pulkam pievienojas arī jauni. Man ir liels prieks strādāt Alises Rozes dizaina studijas mācību centrā un “Unastyle” komandā. Interesantākais ir tas, ka studijā es nokļuvu pateicoties savai Rīgas Purvciema amatu skolas audzēknei. Amatu skolā es tobrīd strādāju par vizāžas pasniedzēju. Ir ļoti daudz sadarbības partneru un ir grūti visus uzskaitīt un kādu īpaši izcelt.

Liela ietekme uz apziņu ir sabiedrībai un masu medijiem, kas uzspiež jaunības, slaiduma, vispār noteiktu standartu kultu. Kā Tu iedrošini sievietes mīlēt sevi un būt apmierinātām ar savu izskatu? Kas ir tas, ko Tu ieteiktu sievietēm vienmēr ņemt vērā?

Tas ir ļoti individuāli. Strādājot ar cilvēkiem, vienmēr mēģinu izprast kāpēc cilvēks sevi ir iedzinis kompleksos. Bieži vien šos “mīnusiņus” sev piezīmē tās dāmas vai tie kungi, kuriem pēc ārējā veidola par to nemaz nevajadzētu satraukties. Strādājot ar dāmām grupā,  ir vieglāk, jo viņas viena otru iedrošina un iedvesmo. Sabiedrība un vide ļoti ietekmē. Svarīgi ir mēģināt savā dzīvē vairot pozītīvo un neieciklēties uz kādu vienu problēmu. Saprotu, ka mans darbs ir ļoti filigrāns, jo viens solis nepareizi un cilvēku var aizskart vai pieskarties tēmai, kurai viņš vēl nav gatavs atvērties. Diemžēl sabiedrībā ir daudz stereoptipu, arī par vecuma grupām, sevišķi sievietēm. Taču man liekas, ka sievietes ir kā ziedi- plaukst un paliek arvien skaistākas. Un laikā, kad bērni jau ir izaudzināti, viņas var vairāk laika veltīt sev. Tad var nodoties saviem hobijiem- lasīt, fotografēt, sportot vai gleznot. Tas ir svarīgi. Tā var vairāk sevi novērtēt un atvērties sabiedrībai. Runājot par stilu, protams, viss ir kaut kādās ētikas normās un vienmēr ir jāņem vērā profesija un vide, kurā tiek pavadīta sava ikdiena. Galvenais ir būt iekšējā harmonijā, jo tad arī ārēji viss būs kārtībā.

Alises Rozes dizaina studijas mācību centrā Tu vairāku gadu garumā sniedz atbildes un ieteikumus sievietēm personīgā stila veidošanas jautājumos. Kam Tu savā darba ikdienā pievērs vislielāko uzmanību? Vai Tev ir savi īpašie rituāli darba dienu uzsākot, tās laikā vai to noslēdzot?

Ir. Bet savus rituālus es tomēr neatklāšu, saglabāšu noslēpumu. Ikdienā svarīgi  ir kolēģi un klienti ar kuriem es kopā strādāju. Smaids un prieks vienmēr iedrošina saņemties. Reizēm var negulēt nakti, lai sagatavotos nākamās dienas prezentācijai, jo tu zini, ka tas ir tā vērts. Tie labie vārdi vienmēr nāk atpakaļ. Protams, noslēpumos es padalos ar saviem klientiem. Piemēram, kādā studijas stila kursu nodarbībā, dāmas staigāja ar grāmatu uz galvas.

Kura grāmata / filma / personība ir uz Tevi atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Lai gan esmu tāds pilsētas bērns, es daudz ievesmojos no dabas. Arī māksla un mūzika mani ietekmē. Bieži vien tas notiek man pašai negaidot. Konkrētu filmu vai cilvēku es nenosaukšu, taču man ir prieks par cilvēkiem sev līdzās, kuri ir mans enerģijas un prieka avots.

Ir gadu mija. Ar kādām sajūtām gatavojies sagaidīt jauno gadu? Kāds ir tavs novēlējums Jaunajā gadā?

Gadu miju sagaidu ar pozitīvām emocijām. Novēlu ikvienam atrast laiku sev mīļajiem. Ja gribas kādam piezvanīt, tad piezvanīt un aprunāties, ja gribas kādu satikt, tad satikties. Atcerieties pateikt labas lietas saviem mīļajiem, jo labais ir galvenais spēka avots ikvienam.

Interviju sagatavoja: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.