PRADO 12 RAKSTURI Mākslas muzejā “Rīgas Birža”

Kultūras un mākslas aktualitātes Jūn 05, 2017 No Comments

Līdz 16. jūlijam Mākslas muzejā “Rīgas Birža” ir unikāla, pirmreizēja iespēja Baltijas reģionā aplūkot  izstādi “Prado 12 raksturi” ar pasaules slavu iemantojošu mākslinieku divpadsmit meistardarbiem no Spānijas lielākā mākslas muzeja.

Izstādē redzamie darbi ir tapuši laika posmā no 16. – 19. gadsimtam un bez šaubām reprezentē spāņu mākslai raksturīgo un laikmetu iezīmes, kas atklājas divpadsmit sieviešu portretos vai žanra gleznās ar alegorisku vai reliģisku naratīvu. Portretos redzamās personas dažādās vidēs un tērpos atklāj ne tikai portretējamo sieviešu sociālo stāvokli sabiedrībā, bet vēstij arī par sievietes daudzšķautnaino simbolu varai, elegancei, skaistumam, mātišķumam, dievbijībai, vieglprātībai vai savai patībai. Divpadsmit Prado kolekcijas darbi skatītājam sniedz brīnišķīgu valdzinājumu baudīt skaistuma ideālu, modi un izpratni par dzīves baudām un tikumību renesanses, spāņu un flāmu baroka, rokoko un 19. gadsimta reālisma mākslas piemēros.

Spānijas lielākais muzejs Prado 2019. gadā svinēs savu 200. jubileju un ir viena no Eiropas bagātākajām un slavenākajām mākslas krātuvēm, kas radusies uz karaļnama kolekciju bāzes. Sākotnēji pēc karaļa Fernando VII iniciatīvas Prado tika veidots kā nacionālās mākslas muzejs, bet laika gaitā spāņu mākslas kolekcijas tika papildinātas ar dažādiem izciliem citu Rietumeiropas skolu darbiem.

Izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas valsts simtgadei. Tās patronese ir Latvijas Republikas eksprezidente un Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.[1]

[1] http://www.lnmm.lv/lv/mmrb/apmekle/pasakumi/4738-preses-skate-izstade-prado-12-raksturi

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.