Ieva Iltnere “Implants”

Kultūras un mākslas aktualitātes Mai 16, 2017 No Comments

Galerijā Māksla XO līdz 30.maijam ir apskatāma Ievas Iltneres izstāde “Implants”, kura ir noslēgums tēmu ciklam, kas risināts izstādēs “Ne vien, bet arī” (2014) un “Bābele” (2015).

Ieva Iltnere ir viena no savas paaudzes māksliniecēm, kura uzmanību piesaista ar niansētu kolorītu un izmalcinātu glezniecisko valodu, ieņemot nozīmīgu vietu Latvijas mūsdienu glezniecībā. Kopš 20. gadsimta 80. gadiem Ieva Iltnere piedalījusies vairāk nekā 90 nozīmīgās grupas izstādēs un sarīkojusi 23 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, iezīmējot savā daiļradē trīs nozīmīgus glezniecības periodus.  Car savu mākslu viņa vienmēr spēj maigi izaicinoši paust vērojumus par būtiskām tēmām, kuras ir nozīmīgas un aktuālas kā katram individuāli, tā sabiedrībai kopumā. Māksliniecei piemīt izkopta novērotājas “acs”, kura piefiksē laikmeta priekšstatus, dokumentējot tos ar nelielu devu ironijas, reizēm pat sociālu kometāru. Viņa nebaidās eksperimentēt un mainīt savu māksliniecisko rokrakstu, taču vienmēr saglabā stilistisko eleganci un estetizēto vides tēlojumu.

Iztāde “Implants” ir par cilvēku dažādību un pasauli, kurā ir jādzīvo un jāsadzīvo ar pretstatiem, mēģinot atrast savu vietu un izdzīvot par spīti eksistējošajām atšķirībām un galējībām. Ieva Iltnere izstādē operē ar šiem pretstatiem, nojaucot ierasto lietu un uztveres kārtību, vienlaikus uzsverot pārliecību, ka ne viss vienmēr ir tā, kā tas izskatās.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

 

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.