Purvīša balva 2017. Kandidātu darbu izstāde

Kultūras un mākslas aktualitātes Mar 14, 2017 No Comments

Līdz 9. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ir aplūkojama piektā Purvīša balvas izstāde.

Purvīša balva tiek pasniegta kopš 2008. gada un tās mērķis ir regulāri apzināt un izcelt aktuālos notikumus un sasniegumus Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, kā arī attīstīt interesi par Latvijas mākslas procesiem un veicināt Latvijas mākslinieku popularitāti gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Šī godalga tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām.1 Latvijas mākslas arēnā tā ir ievērojamākā balva kādu pasniedz mākslas nozarē – naudas ziņā tie ir 28 500 EUR (ieskaitot nodokļus). Vienlaikus apbalvojot laureātu balvas pasniegšanas ceremonijā, tiek atklāta izstāde, kurā vienkopus var aplūkot Purvīša balvas finālistu darbus.

Piektajai Purvīša balvas izstādē par izcilākajiem sasniegumiem vizuālajā mākslā 2015. un 2016. gadā var aplūkot Artura Bērziņa, Ivara Drulles, Kristapa Epnera, Ata Jākobsona, Voldemāra Johansona, Maijas Kurševas, Andas Lāces un mākslinieku grupas – Kriša Salmaņa, Annas Salmanes un Kristapa Pētersona darbus, kurus balvai izvirzīja neatkarīgu ekspertu grupa.

Iegūstot starptautiskas žūrijas visaugstāko novērtējumu, Purvīša balvu 2017 saņēma mākslinieku kolektīvs – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi “Dziesma” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā (19.06.–26.07.2015.). Mākslinieki šīs izstādes darbu bija balstījuši uz statistisku pētījumu, kurā konstatējuši, ka laika posmā no 1990.–2013. gadam Vispārējo latviešu Dziesmu svētku noslēguma koncertu repertuāru dziesmu tekstos visbiežāk lietotais vārds ir “saule”, tad seko “meita”, bet trešajā vietā ir “Dievs”. Radošajam projektam tika izvēlēts vārds “Dievs” un Kristaps Pētersons radīja audiālu kolāžu “Dievzemīte I” no 184 dziesmu fragmentiem.

1 http://www.purvisabalva.lv/lv/par-balvu

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.