“9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā”.

Kultūras un mākslas aktualitātes Feb 15, 2017 No Comments

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā līdz 22.februārim ir aplūkojama izstāde “9 GALVAS. Mākslinieks rektora amatā”, kurā vienkopus var gūt vizuāli informatīvu izklāstu par Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru – Vilhelma Purvīša, Jāņa Kugas, Oto Skulmes, Leo Svempa, Edgara Iltnera, Valda Dišlera, Induļa Zariņa, Jāņa Andra Oša un Alekseja Naumova nozīmīgākajiem daiļrades posmu darbiem un viņu ieguldījumu LMA attīstībā.

Izstādes kuratores ir Latvijas Mākslas akadēmijas 4. kursa mākslas zinātnes apakšnozares studentes (Jana Jākobsone, Māra Lāss, Laura Okdaldere, Laura Kārklīte, Katriona Luīze Rožlapa, Anete Aizsilniece, Agate Marta Šāvēja, Sintija Veinberga). Jaunās mākslas zinātnieces caur šo izstādi akcentē Latvijas mākslas vispārējo attīstību, kuru būtiski ieteikmējuši Latvijas Mākslas akadēmijas rektori, kuri strādājot pie latviešu nacionālās mākslas skolas izveides ar savām zināšanām un pieredzi radīja stabilu radošās pašizpausmes pamatbāzi nākamajām paaudzēm.

Izstādē starp eksponētajiem darbiem sevišķu iespaidu atstāj izstādes scenogrāfija par kuru ir parūpējušies mākslinieki Viktors Jansons un Kristians Brekte. Šo savdabīgo reakciju raida stikla burkās ievietoti rektoru portreti, kas netiešā veidā atsauc atmiņā anatomijas muzeja ekspozīcju, netieši vai tieši ironizējot un norādot uz mākslinieku nozīmīgumu Latvijas mākslas izveidē un tās attīstībā

Raksta un  fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.