Laima Bikše. Sapņu dārznieks.

Kultūras un mākslas aktualitātes Jan 19, 2017 No Comments

Galerijā “Daugava” (Ausekļa iela 1) līdz 11. februārim var rast iedvesmu no sapņiem, atmiņām, noslēpumiem un lielas devas patiesības, kas atklājas gleznotājas Laimas Bikšes personālizstādē “Sapņu dārznieks”.

Laima Bikše savu radošo pieredzi ir guvusi mācoties Jaņa Rozentāla mākslas koledžā un pēc tās absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, kur diplomdarbu izstrādāja Imanta Vecozola un Viļa Ozola meistardabīcā. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1995. gada. Viņas darbiem raksturīgs poētisms, tēlainā domāšana un apzināts naivums, kuru pavada trausls, jutīgs zīmējums un maigs kolorīts, kas reizēm uzliesmo piestātinātā. Viņas glezniecība ir romantiska ar noteiktu emocionālo stāvokli. Laima Bikše glezno ainavas, klusās dabas ar augļiem, putniņiem, plīša lāčukiem un ikdienišķiem priekšmetiem.

Personālizstādē “Sapņu dārznieks” parādās arī figurāla glezniecība un pretēji iepriekšējām, šī izstāde ir konkrētāka ar vairāk konkrētiem tēliem. Intervijā “Kultūras Rondo” Laima Bikše atklāj, ka pirmo reizi gleznošanai viņu ir iedvesmojusi mūzika – diviem neliela izmēra darbiem par radošu mākslas impulsu kalpojusi Vladislava Nastavševa radītā mūzika no izrādes „Asins kāzas”.1 Izstādē aplūkojamie darbi vēsta par to, kas bijis vai arī varēja būt, sajaucot iztēles atbrīvotību ar realitātes vērojumu, vienlaikus ļaujot katram pašam sajust, apjaust un padoties savām asociācijām.

1 http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/laimas-bikses-darbos-ir-sapni-atminas-noslepums-un-liela-deva-pa.a80117/

Raksta un  fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.