Sniega kristāli

Kultūras un mākslas aktualitātes Jan 16, 2017 No Comments

Vēl var pagūt līdz 19.janvārim izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē apskatīt melnbaltās fotogrāfijas no sniega kristālu un elektrisko dzirksteļu pētījumiem. Elpu aizraujošie pētījumi, kuros apliecinās dabas neatkārtojamais skaistums, ir veikti Japānā pagājušā gadsimta 20-tajos un 30-tajos gados, fiziķa Ukičiro Nakajas (1900-1962) vadībā.

Japāni Ukičiro Nakaju apbūra sniega kristālu skaistums un viņš pievērsās sniega izpētei. Pētnieku fascinēja šīs parādības neatkārtojamība – sniega kristālu un elektrisko dzirksteļu formas nekad neatkārtojas divreiz. Ukičiro Nakaja ir autors izteikumam – “sniega kristāli ir vēstules no debesīm”. Izstādē ir aplūkojamas 20 fotogrāfijas ar elektrostatiskās izlādes, kā arī dabisko un mākslīgo sniega kristālu attēliem, kuri tika rūpīgi izvēlēti no iespaidīgā Ukičiro Nakajas darba materiālu krājuma. Pirmo reizi šie fotoattēli tika eksponēti 2014. gadā Saporo Starptautiskajā mākslas festivālā Japānā, pēc kura tie tika iekļauti Sniega un ledus muzeja kolekcijā, kas atrodas Nakajas dzimtajā pilsētā Kagā. Šajos attēlos, kas tapuši zinātniskas intereses vadīti, vienlaikus tiek izceltas estētiskās iezīmes, apstiprinot dabas nepārtraukto radošumu un unikalitāti.

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.