Helēna Heinrihsone. I Love You.Veltījums Aleksam Kacam

Kultūras un mākslas aktualitātes Dec 29, 2016 No Comments

22. decembrī, „Māksla XO“ galerijā tika atklāta Helēnas Heinrihsones izstāde „I Love You. Veltījums Aleksam Kacam“, kura interesentiem ir aplūkojama līdz 17.janvārim.

Helēna Heinrihsone ir viena no mūsdienu latviešu glenziecības spozmēm, kas mākslas vidē darbojas jau kopš 1970. gadu sākuma. Viņa ir absolvējusi Jaņa Rozenetāla mākslas viduskolu (1967) un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu “Pie jūras ar bumbu” (1973, vadītājs Eduards Kalniņš). Māksliniecei raksturīga tīru krāsu izmantošana un savā individuālajā izteiksmes veidā viņas darbos būtisks ir lakonisms un ekspresivitāte tēlu atveidojumā. Autore priekšroku dod neparastām un ekstravagantām tēmām raudātājas, galvaskausi, peldētāji, mīlnieki, dejotājas, krustā sistais, rozes un saulrieti. Paralēli glezniecībai Helēna Heinrihsone ir pievērsusies arī akvarelim, litogrāfijai, porcelāna apgleznošanai un animācijai. Viņai ir bijušas vairākas personālizstādes Latvijā un ārzemēs, tajā skaitā personālizstāde Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (1990). Gleznotāja ir saņēmusi balvu Lielais Kristaps (2008) un apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni (2008), kā arī 2009.gadā bija “Purvīša balvas” nominante.

Izstāde „I Love You. Veltījums Aleksam Kacam“ ir cieņas apliecinājums un atzīšanās mīlestībā amerikāņu māksliniekam Aleksam Kacam. Sešu gleznu ciklā “I Love You” ir attēloti jauni, iemīlējušies cilvēki dažādās vidēs – pasaules ievērojamāko arhitektūras objektu un ainavu fonā. Helēna Heinrihsone šo izstādi raksturo šādi: „Jūtu mulsums, naivums un tiešums. Vispārpieņemtā skaistuma etalona izmantošana romantizētas īstenības attēlošanā.

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.