Ilze Avotiņa. Pūķa dvēsele.

Kultūras un mākslas aktualitātes Dec 21, 2016 No Comments

Šobrīd galerijā “Daugava” (Ausekļa iela 1) ir aplūkojama košākās un visspožākās latviešu gleznotājas Ilzes Avotiņas personālizstāde “Pūķa dvēsele”, kura apmeklētājus priecēs līdz 7.janvārim.

Ilze Avotiņa profesionālo izglītību ir ieguvusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1962 – 1970) un Latvijas Mākslas akadēmijā absolvēja Glezniecības nodaļu (1973 – 1979), kur diplomdarba vadītājs bija profesors Indulis Zariņš. Viņas glezniecībai piemīt postimpresionisma izteiksme un būtiska nozīme ir tīru krāsu izvēlei. Ilze Avotiņa strādā dažādos žanros, bet vienmēr uzticīga ir spilgtajam un luminiscējošajam kolorītam. Mākslinieces darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. „Gleznošana man ir kā ļaušanās kādai augstākai varai, tas ir – kā vīrietis mīl sievieti, kā māte mīl bērnu, kā dārzā uzplaukst zieds. Vajag tikai ļauties”, tā gleznotāja Ilze Avotiņa.

Izstādē “Pūķa dvēsele” var novērtēt gleznotājas pēdējos divos gados paveikto. Kā iedvesmas avots izstādītajiem darbiem ir kalpojušas latviešu teikas un pasakas. Izstādes titulglezna ir “Veltījums mazmeitai”, kura ir kā mīlestības apliecinājums tam, ka šogad māksliniece kļuva par vecmāmiņu savam pirmajam mazbērnam.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.