Ģirts Muižnieks. Saules zaķi.

Kultūras un mākslas aktualitātes Dec 11, 2016 No Comments

Mākslas galerijā “XO” līdz 20.decembrim tās apmeklētāji ir aicināti novērtēt un aplūkot mākslinieka Ģirta Muižnieka audeklos noķertos un iemūžinātos iluzoros saules zaķus.

Ģirts Muižnieks ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju un spilgti sevi apliecinājis ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskā mākslas arenā. Kopš 1992. gada Ģirts Muižnieks sarīkojis 15 personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā un pasaulē. Viņš ir ticis nominēts Purvīša balvai par personālizstādēm – „5.7.32.34” (2013./2014., Mūkusalas Mākslas salonā ), Mati (2009, Galerijā 21),Salut! (2007, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā) un darbiem Cēsu Mākslas festivāla laikmetīgās mākslas izstādē (2007). Viņa mākslā nozīmīgas ir sajūtas, improvizācija, impulsivitāte un mirkļa fiksācija. Krāsu izsmalcinātība un tīklojumos savijušies līniju ritmi gleznotāja darbos rada viengabalainu, asociācijām bagātu tēlu pasauli. Mākslinieks intervijās vairākkārt atzinis, ka viņu interesē tradicionālā glezniecība un ļoti nozīmīgs ir pats mākslas radīšanas process.

Iedvesmu izstādei “Saules zaķi” Ģirts Muižnieks guva dzerot rītu kafiju un vērojot saules zaķus uz sienas savā darbistabā. Nenotveramos un iluzoros saules zaķus viņš salīdzina ar mākslas izpratni, sapratni un analīzi, kas galu galā ir absolūta mirāža.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.