Juris Dimiters. Priekškara paslēpes.

Kultūras un mākslas aktualitātes Dec 03, 2016 No Comments

   Līdz 2017. gada 29. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā mākslas interesenti ir aicināti apmeklēt Jura Dimitera vairāk nekā četrdesmit gadu ilgās radošās darbības retrospekciju “Priekškara paslēpes”.

   Juris Dimiters ir daudzpusīgs mākslinieks, kurš vienlīdz aktīvi darbojas vairākās mākslas sfērās – glezniecībā, scenogrāfijā, grafikā, plakātā un fotogrāfijā. Viņu var iekļaut starp oriģinālākajiem sirreālisma stilistikā strādājošiem autoriem ar neierastu un intriģējošu tēlu loku un savdabīgu glezniecības tehniku. Māksliniekam piemīt spilgts, izteikti individuāls rokraksts, kurš izpaužās vizuālās metaforās ar humoriskām asprātībām un nereti pat dzēlīgu ironiju. Viņu uzrunā ikdienišķi priekšmeti dažādās aloģiskās kombinācijās un kompozīcijās. Caur tiem viņš atspoguļo vai vizuāli ironizē par vispārīgām vai esošajā laika brīdī aktuālām tēmām, tostarp par indivīda, sabiedrības un varas, kā arī cilvēku – īpaši vīrieša un sievietes – savstarpējām attiecībām.

   Iespaidīgajā personālizstādē aplūkojami vairāk nekā 350 darbi – zīmējumi, gleznas, plakāti, scenogrāfija, fotogrāfijas, kā arī skices ar sākotnējām iecerēm un to variācijām.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.