Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas diplomandu izstāde “Neskaidrā robeža”

Kultūras un mākslas aktualitātes Okt 31, 2016 No Comments
   Oktobra beigās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva izstāžu zālē tika atklāta ikgadējā maģistra programmas diplomandu izstāde, kuru interesenti var apskatīt līdz 27.novembrim. Izstādes mērķis ir reprezentēt un izcelt 2016.gada maģistra programmas spilgtākos un pārliecinošākos absolventu radošos veikumus, kuri iepriekš aplūkojami bija tikai dažas dienas, kad notika maģistra darbu aizstāvēšana. Ekspozīcija piedāvā novērtēt jauno mākslinieku veikumus no Glezniecības, Grafikas, Tēlniecības un Keramikas apakšnozarēm, akcentējot monumentalitāti un vērienu darbu formātu izvēlē, tādējādi papildinot skatītāja priekšstatus par darbu aplūkošanas iespējām.
   Izstādes nosaukums “Neskaidrā robeža” apzīmē radošo meklējumu procesu, kuru mākslinieki piedzīvo sudiju laikā, cenšoties rast pārliecību par to, ko dara un apliecinājumu savām spējām. Nereti veidojot savu māksliniecisko rokrakstu nākas pārkāpt reālām un šķietamām robežām, lai kļūtu par patstāvīgu un augsti profesionālu mākslinieku. Izstādītajos darbos tiek sniegti dažādi skatījumi un atbildes uz jautājumiem – “kas ir tā robeža, kas ir jāpārkāpj?” un “vai vispār ir nepieciešāmība novilkt robežu, kļūstot par mākslinieku?”.
Izstādē piedalās: Sandra Strēle, Krišjānis Mežulis, Raitis Hrolovičs, Madara Lazdiņa, Zane Putniņa, Gita Strazdiņa, Zanda Puče, Sigita Olte, Rihards Ābeltiņš.
Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.