Izstāde “Gaisma kabeļa galā” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā

Kultūras un mākslas aktualitātes Sep 30, 2016 No Comments
   Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas “Tête-à-tête 2016” ietvaros līdz 18. oktobrim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā apskatei ir pieejama izstāde “Gaisma kabeļa galā”. Latvijas māksla digitālajā laikmetā”. Izstādes ekspozīcija ir veidota no Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja valsts kolekcijas un tajā izstādīti ikoniski 25 mākslinieku dažādu žanru darbi, kas publiskam skatītāju redzeslokam nav bijuši pieejami jau vairākus gadus.
   Lai gan viena no izstādes pamatidejām ir uzskatāmi parādīt cilvēka un digitālo tehnoloģiju ciešo saikni, kas ar katru dienu kļūst blīvāka, izstādi caurstrāvo cilvēcisko emociju gamma, kas ir nemainīga un vienmēr aktuāla. Tādas tēmas kā karš, migrācija, diskriminācija, ekoloģiskās problēmas, paaudžu nomaiņa, nāve, sekss, mīlestība, zinātnes jaunatklājumi un daudzas citas, nav zaudējušas savu aktualitāti, apstrīdot pieņēmumu, ka jauno tehnoloģiju izmantošana mākslā ir nepārprotami vienīgais veids kā aplūkot laikmetīgo mākslu. Tomēr nevar noliegt māksliniecisko ideju un tehnoloģiju mijiedarbību, kas demonstratīvi apliecinās autoru darbos, tādējādi atzīmējot laikmeta pārmaiņas un tehnikskās priekšrocības.
   Kā izstādes tituldarbs, kas ir izvēlēts par visas izstādes nosaukumu un vadmotīvu, ir Antas un Ditas Penču kinētiskā instalācija “Gaisma kabeļa galā”, kura tematizē mūsdienu cilvēka atkarību no jaunajām tehnoloģijām, tādā veidā radot izmaiņas dabiskajās norisēs, vienlaikus aizmirstot par būtiskāko un cilvēcīgi īsteno, ko sniedz dzīve ārpus tehnoloģijām.
Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.