“Tēlniecības Kvadriennāle Rīga” centrālā izstāde “Būt labam”

Kultūras un mākslas aktualitātes Sep 26, 2016 No Comments

  Šoruden viens no lielākajiem notikumiem laikmetīgajā mākslā ir “Tēlniecības kvadriennāle Rīga”. Līdz oktobra beigām tā norisinās Rīgas pilsētvidē un atsevišķās izstāžu telpās, uzmanības fokusā aktualizējot tēmu “Konservatīvisms un liberālisms”.

  Vēsturiskās Vāgnera zāles labirintos ir skatāma festivāla centrālā izstāde “Būt labam”. Izvēlētā vieta – pamesta un laika zoba skarta koncertzāle veiksmīgi atbilst izstādes idejai, izceļot šobrīd aktuālās norises politiskā, sociālā un kultūras kontekstā. Eksponēto mākslas darbu autori ir gan no postpadomju, gan Rietumeiropas valstīm, tādējādi piedāvājot un aptverot dažādas noskaņas. Izmantojot vizuālus izteiksmes līdzekļus, mākslinieki pievērš uzmanību ētiskajam klimatam, uzdodot jautājumus par vērtībām, kas mums ir pieņemamas vai nepieņemamas, apbrīnojamas vai nicināmas un kā var ieraudzīt kopējo labumu? Kvadriennāles organizatori uzskata, ka būtiski ir veidot dialogu starp mākslu un auditoriju, tādā veidā veicinot paliekošas izmaiņas uz cilvēka domāšanu un pieņēmumiem par ētiskiem nosacījumiem sabiedrībā un katram sevī.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.