Māsu – Madaras Gulbis un Bārbalas Gulbes kopizstāde “GULBIS UN GULBE”

Kultūras un mākslas aktualitātes Sep 10, 2016 No Comments
Jūrmalas Mākslinieku namā līdz 22.oktobrim ir aplūkojama divu mākslinieču, māsu – Madaras Gulbis un Bārbalas Gulbes kopizstāde “GULBIS UN GULBE”.
     Madara Gulbis (1969) ar maģistra grādu glezniecībā ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un vairāku gadu garumā savu radošo darbību apvieno ar mākslas priekšmetu pedagoga darbu Nacionālo Mākslu vidusskolā. Kopš 1993.gada māksliniece aktīvi ņem dalību izstādēs Latvijā un ārzemēs. Viņas bezpriekšmetiskajai, abstraktajai glezniecībai ir raksturīga emocionālo sajūtu fiksācija caur krāsu un to kompozīcijas laukumu attiecībām, tādējādi radot atmosfēru, kas valdzina ar sapņaini aizplīvurotu, noslēpumainu un meditatīvu noskaņu.
     Bārbala Gulbe (1972) ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā un ir specializējusies stikla mākslas jomā. Kopš 1996.gada piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs. 2002.gadā ar domubiedriem nodibināja “Stikla Galeriju”, kuras galvenais mērķis ir aktualizēt Latvijas stikla mākslu, veicinot tradicinālo un aternatīvo izpausmju iespējas stikla māksliniekiem. Bārbala Gulbe veido divdimensionālus un trīsdimensionālus objektus termosakausēšanas tehnikā no spoguļstika ar pēcapstrādi aukstajās tehnikās. Viņas radošās darbības sfērā ietilpst arī stikla dizaina priekšmetu un vitrāžu veidošana interjeriem.
     Izstādē “GULBIS UN GULBE” redzamajos darbos abas māsas vieno mēģinājumi vizualizēt norises dabā un cilvēkā, caur individuālām sajūtām apliecinot to ciešo vienotību, kas ir galvenais iedvesmas avots abu mākslinieču darbiem.
Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.