Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts.

Kultūras un mākslas aktualitātes Aug 11, 2016 No Comments

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” līdz 21. augustam vēl var pagūt novērtēt Vācijas laikmetīgās vizuālās mākslas retrospekciju “Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts”.

Vērienīgajā izstādē, kuras koncepcijas un satura izstrādātājs ir pazīstamais mākslas kritiķis un izstāžu kurators Marks Gisborns, aplūkojami starptautisku atzinību ieguvušu mākslinieku darbi, kas raksturo vācu mākslu pēdējos piecdesmit gados.Ekspozīcija ir ievērojama un nozīmīga ne tikai ar darbu apjomu, bet arī to vērtību, kas kopumā pārsniedz 100 miljonu eiro.

Ideja projekta nosaukumam ir aizgūta no Johana Volfganga fon Gētes romāna “Gara radinieki”, kurā šis termins tiek paskaidrots kā “ķīmiska saderība” vai “ķīmiska radniecība”. Izstādē šī metaforas būtība ir skatīta caur daudzveidīgām mākslas idejām un to izpausmju uztveri. Ekspozīcija ir iekārtota četrās tematiskās sadaļās – “Ekspresija, iztēle un subjektivitāte”, “Vēsture un naratīvs”, “Abstrakcija un koncepcija”, “Prezentācija un kritika”, tādā veidā uzskatāmi parādot dažādās tendences un virzienus, kurus pārstāv dažādu periodu mākslinieki.

Vācijas laikmetīgās mākslas parādību dziļumu, dažādību un sarežģītību retrospekcijā pārstāv 53 autoru 77 darbi dažādos mākslas medijos – glezniecība, zīmējumi, skulptūra, fotogrāfija, videoinstalācijas, kā arī daži konceptuālās mākslas paraugi.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

 

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.