Jānis Ziņģītis – virtuālā gleznu izstāde

Kultūras un mākslas aktualitātes Jūl 25, 2016 No Comments

Mākslinieka Jāņa  Zinģīša  Virtuālā Gleznu izstāde  

J. Ziņģītis dzimis 1973. gadā Rīgā, Latvijā . Studējis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1984-1991), Latvijas Mākslas akadēmijā – Gleznošanas katedrā (1992-1998), Dienvidmenas Universitātē, ASV(1994-1995) kā apmaiņas students. Ieguvis maģistra grādu (2000) Latvijas Mākslas akadēmijā. Darbi atrodās privātkolekcijās, ASV, Francijā, Norvēģijā, Vācijā, Austrālijā, Austrijā, Israēlā un citās valstīs.

“Es gleznoju dzīvniekus – putnus, suņus, lapsas, vilkus. Dzīvnieki manās gleznās ir ne tikai dzīvnieki. Es tos cenšos uzmantot vairāk kā līdzībās. Aristotelis ir teicis, ka cilvēks ir politisks dzīvnieks. Man patīk šī doma, jo tas nostāda cilvēku līdzvērtīgā stāvoklī ar citām dzīvajām radībām. Cilvēks arī dzīvnieks, kas dzīvo ar citiem cilvēkiem (dzīvniekiem) un ar tiem rēķinās. Cilvēks nav atraujams no dabas, un viņam ir sava vieta dabā.Uzskats, ka cilvēks ir radības kronis, un viņam ir tiesības dzīvot uz citu radību rēķina, ir maldīgs. Cilvēks ir posms lielajā dabas ķēdē. Viņš atrodas vienā ķēdē ar vilkiem, lapsām, kaijām, antilopēm – tikai citā vietā. ” (Jānis Ziņģītis)

 

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.