Vēsturiskā ekspozīcija ”AMOR VIA MEA” – ”MANS MĪLESTĪBAS CEĻŠ”

Kultūras un mākslas aktualitātes Jūn 13, 2016 No Comments

2016. gada 12. jūnijā Jāņa Zālīša psihoterapijas klīnikā – Raunā, Cēsu ielā 8. tika atklāta pastāvīgā ekspozīcija ”AMOR VIA MEA” – ”MANS MĪLESTĪBAS CEĻŠ” , kas veltīta Raunas pusē dzimušā ārsta, psihoterapeita  Jāņa Zālīša atcerei.

Izstādē apskatāmās fotogrāfijas un priekšmetiskā ekspozīcija ietver sevī stāstu par Jāņa Zālīša dzīves gājumu. Piemiņas istabas atklāšanas pasākumā radi un draugi atcerēsies Jāņa nozīmīgākos dzīves posmus, viņa darbus un cilvēkus, ar kuriem bija saistīta viņa dzīve

Izstādes veidotāji Nadežda Zālīte un Ilgonis Ekša ārstu raksturo šādiem vārdiem: “Jānis pieder pie tās ievērojamas paaudzes, kas ir dzimuši Latvijā 20. gadsimta 30. gados. Šie cilvēki no saviem vecākiem bija mantojuši mīlestību uz savu Dzimteni, apbrīnojam darba spējm, nelokāmu stāju. Jānis bija pārliecināts, ka dārgākais cilvēka dzīvē ir mīlestība un labas attiecības ar cilvēkiem. Viss, ko darāt, lai ir veikts ar mīlestību. Vienīgi mīlestība it visam piešķir jēgu un nozīmi.”
.
Nozīmīgi ir pieminēt, ka Jāņa Zālīša aizsāktās tradīcijas turpina viņa dēls ārsts, psihiatrs Pēteris Zālītis, kas ir sava tēva dibinātās klīnikas pašreizējais vadītājs. Līdz ar tēva 83. gadadienu, P.Zālītis paplašina Psihohigiēnas kluba ”Panaceja” darbību – organizējot psihoterapijas kursus Rīgā. Lekcijas vadīs Pēteris Zālītis un ārsts, psihoterapeits Tarass Ivaščenko. Kursi sāksies 2016. gada otrajā pusē Kr.Barona ielā 59/61 Alises Rozes Dizaina studijas mācību centra telpās.

http://www.panaceja.lv/

 

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.