Nikolaja Bogdanova-Beļska darbu izstāde no Latvijas un Vācijas kolekcijām

Kultūras un mākslas aktualitātes Jūn 08, 2016 No Comments

Līdz 2016 gada 19. jūnijam mākslas muzejā Rīgas Birža apskatāma ievērojamā krievu tautības gleznotāja Nikolaja Bogdanova-Beļska darbu izstāde no Latvijas un Vācijas kolekcijām.

Nikolajs Bogdanovs-Beļskis (1868-1945) ir gan Latvijā, gan Krievijā labi zināms mākslinieks, glezniecības akadēmiķis, kura darbi tiek augstu vērtēti mākslas kolekcionāru vidū un ir pieprasīti vietējās un ārzemju izsolēs.

1921. gadā Nikolajs Bogdanovs-Beļskis no Krievijas devās uz Latviju, kur nodzīvoja 23 gadus. Arī Latvijā mākslinieks ieguva plašu sabiedrības ievērību. 1936. gadā par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā mākslinieks tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 1944. gadā Nikolajs Bogdanovs-Beļskis kopā ar sievu aizbrauca uz Berlīni, kur 1945. gadā mira. Vācijā palikusi viņa darbu kolekcija, ko glabā mākslinieka ģimene. Pirmo reizi Latvijā ir skatāmi darbi no Nikolaja Bogdanova-Beļska ģimenes kolekcijas, tai skaitā arī līdz šim vēl nezināmas gleznas.

Izstādē apskatāmi vairāk kā 50 darbi no Latvijas nacionālā mākslas muzeja krājuma, mākslinieka ģimenei piederošās kolekcijas Vācijā un no privātkolekcijām.

Mākslas muzejā Rīgas Birža apskatāmās ekspozīcijas kodolu veido gleznas no sērijas “Latgales Bērni”. Kā arī apskatāmas ainavas, klusā daba un gleznotāja radītie portreti.

Raksta un fotogrāfiju autore – Latvijas Kultūras Akadēmijas studente – Santa Kapakle 

 

 

 

 

Liga_Velina

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.