Miervaldis Polis “Ilūzija kā īstenība”

Kultūras un mākslas aktualitātes Mai 24, 2016 No Comments

Līdz 2016. gada 24. jūlijam Latvijas Nacionālā muzeja Lielajā izstāžu zālē ir skatāma vērienīga Miervalža Poļa darbu retrospekcija “Ilūzija kā īstenība”.

Miervaldis Polis (dz.1948) ir mākslinieks, kurš pārstāv plašu un daudzpusīgu savu radošo darbību spektru – gleznotājs, performanču rīkotājs, tēlnieks, instalāciju mākslinieks un Egocentra organizācijas dibinātājs un tās vienīgais biedrs. Viņš ir postmodernisma pārstāvis un zināms kā viens no fotoreālisma aizsācējiem Latvijā.

„Ilūzija kā īstenība” ir līdz šim visaptverošākā mākslinieka darbu ekspozīcija, kura pārsteidz un fascinē ar meistarīgo spēju atklāt patiesību un radīt ilūziju, vienlaicīgi saglabājot izcilu humora dzirksti. Lai gan Polis savā mākslā attēlo pasauli tādu, kāda tā ir, viņš veikli manipulē ar skatītāja realitātes uztveri, radot aizdomas par redzamās īstenības ilūziju.

Teksta un foto autore: Latvijas Mākslas Akadēmijas maģistrantūras studente un Alises Rozes Dizaina studijas sabiedrisko attiecību menedžere Laima Šmiukše

Gundars

Mēs izmantojam sīkdatnes un citas izsekošanas tehnoloģijas, lai uzlabotu Jūsu pārlūkošanas pieredzi mūsu vietnē, parādītu Jums personalizētu saturu un mērķētas reklāmas, analizētu mūsu vietnes datplūsmu un saprastu, no kurienes nāk mūsu apmeklētāji.