Gundega Rancāne. Audeklos iekonservētie dabas un ikdienas dzīves vērojumi

Kultūras un mākslas aktualitātes Jūl 07, 2016 No Comments

Baznīcā ar augstāko torņa smaili Rīgā – Sv. Pētera baznīcā –  apmeklētājiem apskatei līdz 7. augustam ir eksponēti vairāk nekā četrdesmit darbi, kurus pēdējos trīs gados radījusi māksliniece Gundega Rancāne.

Gundega Rancāne (1973) Latvijas Mākslas akadēmijā ir ieguvusi maģistra grādu glezniecībā, paralēli strādājot par vizuālās mākslas un kultūras vēstures skolotāju Makašānu Amatu vidusskolā, kurā kopš 2011.gada veic direktores pienākumus. Māksliniece sākotnēji savu radošo pašizpausmi apliecinājusi strādājot akvareļu tehnikā, taču kopš 1990.gada priekšroku dod eļļas glezniecībai. Viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Beļģijā, Polijā, Kanādā, Somijā un Izraēlā.

Gleznotāju aizkustina un iedvesmo apkārtējā daba un ikdiena. Radītajās ainavās un klusajās dabās nozīmīgas ir subjektīvās sajūtas, kuras viņa izpauž caur koloristikiem meklējumiem attēlojot gadalaiku, diennakts stundu un laikapstākļu maiņu. Audeklos iekonservētie dabas un ikdienas dzīves vērojumi ir veids kā māksliniece saglabā atmiņas no krāšņiem un neatkārtojamiem dzīves mirkļiem.

Raksta un fotogrāfiju autore: Laima Šmiukše

Laima